Wykonaj przelew on-linePrzekaż swój 1% podatkuWykonaj przelew tradycyjnyZostań wolontariuszem

Help us

Nasza misja

Fundacja Nasza Szkoła ma cztery podstawowe działania jakie pragnie realizować i rozwijać, tj.: 

- Wsparcie Działalności i Rozwoju Katolickich Szkół     
- Wsparcie Inicjatyw i Upowszechnianie Tradycji Narodowych
- Wsparcie Dzieł Chrześcijańskich                          
- Upowszechnianie Sportu, Kultury i Sztuki

Zobacz nasz STATUT


1. Wsparcie Działalności i Rozwoju Katolickich Szkół

Główną misją Fundacji „Nasza Szkoła” jest wsparcie działalności i rozwój katolickich placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół podstawowych i licea ogólnokształcące. Jej członkowie to osoby, które wywodzą się z kręgu rodzin z parafii pw. św. Stanisława w Siedlcach i to oni zapragnęli powołania takiej fundacji, która będzie wspierać i otaczać dzieci i młodzież szczególną troską kształcenia i wychowania w duchu katolickim.


Fundacja od momentu jej powołania w 2002 roku zrealizowała budowę i wspomaga prowadzenie Katolickiej Szkoły Podstawowej (wtedy jeszcze i gimnazjum) w Siedlcach, która zaczęła funkcjonować w 2011 roku.  Szkoła realizuje założone cele, a jednocześnie otwarta jest na nowe dziedziny poszerzające wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży. Wychodzimy z założenia, że szkoła zaraz po rodzinie jest miejscem, gdzie nasze dzieci powinny kształtować się nie tylko pod kontem edukacyjnym ale też duchowym. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się dostrzeżone, a jego potencjał ukierunkowany na jego umiejętności i zdolności.


Szkoła umożliwia szereg zajęć dodatkowych rozwijających predyspozycje dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, kółkach czy innych formach integracyjno – rozwojowych, a także wchodzących w skład szkolnego programu, tj.: Szkolne Koło Caritas, języki obce, zajęcia tematyczne, edukacja medialna, akademia kreatywności, zajęcia sportowe, koło biblijne czy koło teatralne. Dużym zainteresowaniem cieszy się koło robotyki, a także zajęcia techniczne, gdzie dzieci uczą się gotować, majsterkować i szyć. Wszystko po to, aby każde dziecko mogło znaleźć dla siebie dziedzinę w której czuje się dobrze i chce rozwijać swoje talenty.


Fundacja pozyskuje środki dzięki 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, z którego realizuje cele statutowe. Dzięki programowi „Asystent PIT”, którego właścicielem jest Fundacja „Nasza Szkoła możemy wspiera wiele innych organizacji pożytku publicznego, do których należą:


Przekazaliśmy środki na zakup wyposażenia komputerowego dla szkoły w Piotrkowie Trybunalskim. Wspieramy budowę Katolickiego Przedszkola przy parafii p.w.  Bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach.


Przygotowujemy się również do wsparcia w rozbudowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. W planach rozbudowy jest dobudowa tylnego skrzydła z salami klasowymi, laboratorium chemicznym, kaplicą szkolną oraz w kolejnych etapach salą gimnastyczną. Pomagamy także w budowie katolickiego oddziału przedszkolnego w Białej Podlaskiej.


2. Wsparcie Inicjatyw i Upowszechnianie Tradycji Narodowych 

(materiały w przygotowaniu...)

3.
 Wsparcie Dzieł Chrześcijańskich

Fundacja od 2014 roku organizuje w Siedlcach "Orszak Trzech Króli". Orszak jest imprezą wyjątkową, podkreślającą ważne dla naszego narodu i naszej diecezji wydarzenia. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności, ofiarności i miłości Bożej Dzieciny.

 

Wydarzenie to każdego roku gromadzi licznych mieszkańców Siedlec i okolic.  Jako fundacja przygotowujemy siedlecki orszak od strony organizacyjnej, logistycznej i zaopatrzeniowej,  we współpracy w Urzędem Miasta oraz z błogosławieństwem Ks. Bpa. Kazimierza Gurdy.  Staramy się, aby uczestnikom nie zabrakło materiałów wspomagających to wydarzenie, tj.: każdego roku przygotowane są śpiewniki orszakowe, chorągiewki czy kolorowe balony.


Impreza ta angażuje liczne grono osób tworzących siedlecki orszak, wolontariuszy, szkoły podstawowe, parafie,  różne organizacje, firmy, a także darczyńców i sponsorów. Pokazuje to nam jak ważne i potrzebne są tego typu imprezy, które oprócz aspektu religijnego przyświecającego naszym działaniom, niesie także aspekt kulturowo-społeczny.

Kolejną inicjatywą, krórą fundacja wspiera i współorganizuje jest Koncert "Siedlce dla Jezusa" organizowany we współpracy w parafią p.w. Św. Jana Pawła II w Siedlcach w uroczystość Bożego Ciała. Jest to wspaniała okazja do ewangelizacji i integracji lokalnej społeczności. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Biskupa Diecezji Siedleckiej oraz Prezydenta Miasta Siedlce. 

4. Upowszechnianie Sportu, Kultury i Sztuki

(materiały w przygotowaniu...)