Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli 2015

Podobnie jak w roku ubiegłym Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach wraz z Fundacją Nasza Szkoła organizują Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2015 r. Ten w roku 2014 - zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy - cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział, wg różnych szacunków, ok. 7-8 tys. mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Dopomogła dobra pogoda, ogólnopolska medialna kampania informacyjna, ale  myślę, że przede wszystkim dominujące stało się głębokie pragnienie jedności, chęć wyrażenia w publiczny sposób wdzięczności Panu Bogu za Jego pokorne wejście w ludzki świat.

Orszak Trzech Króli to potężne przedsięwzięcie logistyczne. Zaprosiliśmy do współpracy wiele podmiotów, instytucji, środowisk, osób. Od listopada trwają  intensywne przygotowania. Z ramienia organizatorów koordynują je p. Piotr Pastor i p. Liliana Konopka. Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy przede wszystkim uczniów i rodziców naszych szkół do współpracy, do wzięcia udziału w Orszaku. Potrzebujemy też wsparcia finansowego.

Zadania na najbliższe dni są następujące:
1. Zgromadzenie funduszy na organizację Orszaku
(profesjonalne nagłośnienie, druk materiałów promocyjnych, koron, śpiewniczków, stroje, zabezpieczenie itd.) - potrzebujemy ok. 10 tys. zł.  Szukamy sponsorów - w zamian oferujemy wdzięczność przede wszystkim dzieci, umieścimy także logo darczyńcy na koronach, plakatach, w śpiewnikach i oficjalnych materiałach promocyjnych Orszaku Trzech Króli. Musimy zebrać pieniądze do 12 grudnia.

Ewentualne wpłaty można kierować na specjalnie utworzone do tego celu konto: 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010, z adnotacją: wsparcie materialne Orszaku Trzech Króli.
Loga i materiały graficzne w formacie jpg prosimy kierować na adres: fundacja@katolicka.szkola.pl. istniej możliwość wystawienia faktury.

2. Przygotowanie strojów.
W tym roku dzieci z naszych szkół tworzą orszak afrykański Króla Baltazara (niebieski). Taki kolor będą miały tuniki, nałęczki. 20 wybranych przedstawicieli dzieci i młodzieży z KSPiG wejdą do głównego orszaku, pozostałe osoby w strojach dwórek i rycerzy będą towarzyszyć mu razem z rodzicami w głównej kolumnie przemarszu. Zachęcam, aby wszyscy obecni byli ubrani w tuniki. Wzór, jak je uszyć i jak skompletować strój, jest w złączniku niniejszej informacji. Korony i śpiewniki otrzymamy na miejscu 6 stycznia. 20 tunik dla osób w głównym orszaku mamy w szkole.

3. Będziemy potrzebowali panów do ochrony Orszaku.
W ubiegłym roku spisali się znakomicie! Chętni proszeni są o zgłaszanie się na adres: siedlce@orszak.org (koniecznie proszę podać numer telefonu – ułatwi to koordynację przygotowań ).

4. Dziękuję serdecznie p. Beacie Pióro za uszycie przepięknych strojów dla Królów. Mistrzostwo świata!
Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli 2015