Orszak Trzech Króli 2015 za nami! Dziękujemy za organizację i udział w uroczystości!

W imieniu Organizatorów II Orszaku Trzech Króli w Siedlcach, tj. Fundacji Nasza Szkoła oraz całej społeczności KSPiKG składam wszystkim serdeczne podziękowania za przygotowanie i udział w Uroczystości. Dziękuję JE Księdzu Biskupowi Kazimierzowi Gurdzie za życzliwość, wsparcie, przewodniczenie Eucharystii, wygłoszoną homilię  poprowadzenie Orszaku. Dziękuję władzom miasta za wszelką pomoc, współpracę, obecność - podziękowania składam na ręce pana Prezydenta Wojciecha Kudelskiego. W szczególny sposób dziękuję pani Lilianie Konopce i panu Piotrowi Pastorowi za koordynację wszelkich działań - to ogromny trud, skomplikowana struktura logistyczna i niemałe obciążenie finansowe. Dziękuję panu Jurkowi Dmowskiemu z Klubu Ojców, panom Adamowi Krasuskiemu i Januszowi Leśniaki, Maćkowi Przybyszowi za koordynację orszakowych służb porządkowych, Jankowi Jaroszyńskiemu za konferansjerkę. Udało się! Przygotowania rozpoczęły się już w październiku 2014 r. - warto było.

Dziękuję pani Beacie Pióro za uszycie wspaniałych strojów, sponsorom za wsparcie finansowe i logistyczne. Dziękuję wszystkim osobom - ze środowiska naszych szkół i spoza nich: służbom porządkowym, policji, straży pożarnej i straży miejskiej, ośrodkom kultury, Duszpasterstwu Akademickiemu, KSM, Akcji KAtolickiej, nauczycielom siedleckich szkół, szczególnie pedagogom i pracownikom niepedagogicznym KSPiKG.

Dziękuję aktorom, którzy przygotowali poszczególne sceny. A przed wszystkim dziękuję wszystkim uczestnikom II Siedleckiego Orszaku Trzech Króli, którzy nie przestraszyli się mrozu i byli razem z nami! To nasze wspólne świadectwo wiary i okazja do odkrycia w sobie ducha misyjnego, do czego zachęcał nas Ksiądz Biskup.

Orszak po raz kolejny pokazał, że nasze szkoły  to coraz mocniejsze, zwarte, gotowe do działania i dawania świadectwa wiary środowisko, które jednoczy się, umacnia i jest w stanie naprawdę dużo zaoferować innym. W tym kierunku będziemy się rozwijać. Przekazując solidną wiedzę uczniom, kształcąc na najwyższym poziomie, formując i wychowując powierzone nam dzieci, będziemy wyznaczać kierunki sobie i innym. A Przewodnikiem niech nam będzie Jezus Chrystus -Ten, któremu dziś w tak malowniczy, barwny radosny sposób oddaliśmy pokłon.

Proszę, abyśmy dalej byli razem, proszę o wsparcie rozbudowy naszych szkół - jak mówimy o sobie: SZKÓŁ Z DUSZĄ! Wszelkie informacje, jak to zrobić, można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Nasza Szkoła. Zachęćmy do tego naszych znajomych i przyjaciół.

Zapraszamy do galerii! Autor zdjęć: Jarosław Grudziński.

ks. Paweł Siedlanowski
dyrektor KSPiKG