?Bóg jest dla wszystkich? to hasło tegorocznego Orszak Trzech Króli 2018

Już sobotę 6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w kraju i 16 poza granicami Polski przejdzie Orszak Trzech Króli pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

Po raz dziesiąty Orszak Trzech Króli zgromadzi rzesze ludzi w całym kraju. Dzięki Fundacji Nasza Szkoła w Siedlcach oraz licznym szkołom, organizacjom, ludziom dobrej woli pod patronatem Biskupa oraz Prezydenta Miasta Siedlce możemy również włączać się w to wspaniałe wydarzenie. Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Światło Objawienia Bożego ma przypominać nam, że Bóg na nas czeka, że przyszedł na ten świat po to, aby nas zbawić.

Tegoroczny orszak jest imprezą wyjątkową, podkreślającą ważne dla naszego narodu i naszej diecezji wydarzenia. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 200-lecie istnienia naszej diecezji, dlatego orszakowy śpiewnik zawierać będzie 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym oraz wkładkę z pieśniami podkreślającymi ważne wydarzenia diecezji siedleckiej. Orszak jest zaproszeniem do wędrówki przez dzieje Polski i ukłonem w stronę wolności, ofiarności i miłości Bożej Dzieciny.

Wyruszamy w tą symboliczną podróż razem z Trzema Królami w towarzystwie ludzi, którzy na ten czas opuszczą własne domy i wyjdą na ulice naszych miast i wiosek. W ten sposób duchowo łączymy się z wszystkimi, którzy pragną doświadczyć tego dnia płynącej od małego Dzieciątka Jezuska miłości, jedności i pokoju.

Jak co roku rozdawane będą śpiewniki, korony oraz kolorowa niespodzianka, którą pragniemy ucieszyć szczególnie naszych najmłodszych. Zamówiliśmy wspaniałą pogodę, a nawet jeśli nas zaskoczy, to i my dorośli będziemy mieć niespodziankę. Niezależnie jednak od pogody orszak odbędzie się na chwałę i cześć Tego, któremu jest należna samemu Bogu, a my będziemy miłym dla Niego i dla ludzi świadectwem.

Widzimy się już wkrótce, dołącz do nas!

Szczegółowy plan orszaku: http://www.fundacja.katolicka.szkola.pl/…/orszak-trzech-kr%…